Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi pułk RS-24 w linii

Lotnictwo wojskowe, 28 grudnia 2011

27 grudnia dyżur bojowy rozpoczął drugi pułk uzbrojony w mobilne rakiety strategiczne RS-24 Jars. Pułk stacjonuje w zgrupowaniu tejkowskim RWSN FR w Obwodzie Iwanowskim.

O rozpoczęciu wczoraj dyżuru bojowego przez drugi pułk uzbrojony w mobilne rakiety strategiczne RS-24 Jars poinformowało MO FR. Pułk składa się z mobilnego punktu dowodzenia i dwóch dywizjonów rakietowych. Pierwszy pułk uzbrojony w Jarsy wszedł do linii w marcu 2011 (Pierwszy pułk RS-24 w linii, 2011-03-04).

Przezbrajanie jednostek ugrupowania Tejkowskiego w rakiety RS-24 ma zakończyć się w 2012. Potem nowe rakiety mają otrzymywać pułki kolejnych ugrupowań: nowosybirskiego i kozielskiego. W rejonie Kozielska Jarsy będą instalowane w wyrzutniach stacjonarnych.

Docelowo rakiety RS-24 mają otrzymać wszystkie jednostki, uzbrojone obecnie w mobilne kompleksy Topol-M (Koniec dostaw Topoli-M, 2009-04-11). Jarsy mają zastąpić także przestarzałe RS-18 (UR-100N UTTH) i RS-20 Wojewoda. Topole-M są obecnie instalowane w wyrzutniach stacjonarnych i ten proces będzie kontynuowany.

Rakiety RS-24 mogą przenosić do 4 jądrowych głowic bojowych o mocy 300 kT. Mogą one manewrować na torze lotu, co utrudnia ich zestrzelenie przez antyrakiety. Według nieoficjalnych informacji, zasięg Jarsa wynosi 11 tys. km.

Wczoraj RWSN FR przeprowadziły kolejną próbę rakiety RS-18. Odpalono ją z kosmodromu Bajkonur. Celem testu było przedłużenie resursu rakiet balistycznych tego typu. Próba przebiegła prawidłowo. Dzięki temu resurs RS-18 zostanie przedłużony do 32 lat. Docelowo resurs RS-18 ma zostać wydłużony do 36 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.