Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja kupi F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 stycznia 2012

Władze Turcji zdecydowały się na zakup dwóch F-35A, co de facto przesądza o wyborze tej konstrukcji, jako przyszłego myśliwca wojsk lotniczych tego kraju.

Turcja jest partnerem programu JSF trzeciego poziomu, inwestując w rozwój konstrukcji niecałe 200 mln USD. Ze względu na próby Ankary uniezależnienia się od amerykańskich technologii i brak - do niedawna - ostatecznego potwierdzenia zakupu F-35, swoje myśliwce oferował Turcji również Eurofighter. Jak wiadomo od dwóch dni - bezskutecznie / Zdjęcie: USAF

Komitet przemysłu obronnego - składający się z premiera, ministra obrony, szefa sztabu generalnego i agencji zamówień wojskowych - upoważnił 5 stycznia podsekretariat ds. przemysłu zbrojeniowego (SSM) agencji zamówień uzbrojenia, do rozpoczęcia negocjacji zakupu 2 myśliwców Lockheed Martin F-35A. Ocenia się, że po ich pomyślnym zakończeniu, Turcja mogłaby otrzymać samoloty w 2015.

Decyzja ta stanowi pierwsze, oficjalne potwierdzenie wyboru Lightninga II przez Ankarę. Niweczy jednocześnie próby sprzedaży Eurofighetrów (zobacz: Typhoon dla Turcji). Wiele wskazuje przy tym na to, że prowadzenie rozmów z Europejczykami było jedynie elementem nacisku na Waszyngton, który nie chciał zgodzić się na przekazanie kodów źródłowych oprogramowania pokładowego i kluczowych technologii.

Turcja negocjuje zakup 100-120 amerykańskich myśliwców, których szacunkowa wartość może osiągnąć 15-16 mld USD. Będzie drugim - wraz z Izraelem (zobacz: Podpisanie umowy o izraelskich F-35) - użytkownikiem Lightningów II w rejonie Bliskiego Wschodu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.