Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoon dla Turcji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 maja 2011

Eurofighter oferuje Turcji wielozadaniowego Typhoona z pełną dokumentacją i technologiami. W marcu Ankara wstrzymała rozmowy na temat zakupu ponad stu amerykańskich F-35 ze względu na brak dostępu do kodów źródłowych.

Eurofighter zaoferował ministerstwu obrony Turcji możliwość zakupu myśliwców wielozadaniowych Typhoon. Miałby je dostarczyć z pełną dokumentacją, dostępem do wszystkich technologii i kodów źródłowych wyposażenia pokładowego. Samoloty mogłyby być produkowane w Turcji w kooperacji z partnerami konsorcjum Eurofighter z Hiszpanii, Niemiec, Włoch i W. Brytanii.

Eurofighter oferuje Turcji zmodernizowaną wersję samolotu - Typhoon 2020, która mogłaby zostać opracowana wspólnie. Oferta dotyczy zakupu w pierwszej transzy 40 myśliwców, czyli wyposażenia dwóch eskadr. Europejscy producenci proponują Ankarze partnerstwo strategiczne także w innych programach zbrojeniowych.

Wcześniej, w marcu Turcja wstrzymała rozmowy na temat zakupu 116 wielozadaniowych myśliwców nowej generacji Lockheed Martin F-35 Lightning II (Pierwszy turecki F-16 Block 50+, 2011-05-26). USA nie zgodziły się bowiem na przekazanie kluczowych technologii używanych w produkcji tych samolotów, a także kodów źródłowych oprogramowania pokładowego i elementów wyposażenia. Turcja jest jednym z 9 partnerów programu JSF. Zakup 116 F-35 przez Turcję miał kosztować ok. 16 mld USD.

Typhoon jest oferowany także wielu krajom europejskim, w tym Polsce, i Indiom, gdzie znalazł się na krótkiej liście w przetargu na 126 myśliwców wielozadaniowych (M-MRCA, Medium weight - Multi Role Combat Aircraft). Eurofighter wygrał z konstrukcjami amerykańskimi, szwedzką i rosyjską (Kolejny termin dla MMRCA, 2011-05-24). Dziś na temat europejskiej oferty z premierem Manmohanem Singhiem rozmawia w New Delhi niemiecka kanclerz Angela Merkel. Przyszły kontrakt jest wart potencjalnie 10,4 mld USD. Konkurentem Typhoona pozostaje francuski Rafale.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.