Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe Su-30MK2 dla Indonezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 stycznia 2012

Wczoraj indonezyjskie media potwierdziły, że 30 grudnia przedstawiciele resortu obrony i Rosobronexportu podpisali porozumienie o zakupie 6 myśliwców Su-30MK2.

Rosyjskie Suchoje są obecnie najnowocześniejszymi samolotami indonezyjskich wojsk lotniczych. Modernizacja tego rodzaju sił zbrojnych zakłada także zakup 24 używanych F-16A/B Block 32 i ich przebudowę do nowoczesnego wariantu Block 50/52

Kontrakt dotyczy 6 rosyjskich myśliwców i ma wartość 470 mln USD. Samoloty dołączą do 10 innych maszyn tego typu - a dokładnie 5 Su-27SKM i 5 Su-30MK2 - zakupionych w dwóch partiach, odpowiednio w 2003 i 2007 (zobacz np.: Opóźnienie dostaw Su-27SKM).

Suchoje stanowią wyposażenie eskadry z bazy lotniczej Hasanuddin w Makassarze. Nowa transza myśliwców pozwoli wzmocnić tę jednostkę. Ich dostawy powinny rozpocząć się w 2013.

Su-27/30 to obecnie najsilniejszy oręż myśliwski indonezyjskich wojsk lotniczych. Ich dopełnieniem jest 10 wiekowych F-16A/B Block 15OCU oraz 16 jeszcze starszych F-5E/F. Część z wymienionych, amerykańskich samolotów jest jednak niesprawna.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.