Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Coronado

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2012

11 stycznia w stoczni Austal USA w Mobile odbyło się wodowanie drugiego trimarana klasy LCS, przyszłego USS Coronado. Okręt jest ukończony w 90%.

Dzień przed wodowaniem przeprowadzono operację przetransportowania okrętu, z hali montażowej ku nabrzeżu. Do poruszenia jednostki wykorzystano zdalnie sterowane samobieżne, wielokołowe platformy. Metodę tę, znacznie upraszczającą przedsięwzięcie, zastosowano niedawno w stoczni po raz pierwszy, przy wodowaniu mniejszego USNS Spearhead (JHSV 1) / Zdjęcie: Austal

Natychmiast po wodowaniu rozpoczęło się doposażenie okrętu, które powinno umożliwić rozpoczęcie prób morskich jeszcze w bieżącym roku. Uroczystość chrztu jednostki planowana jest na jutro.

Budowa jest ostatnią, realizowana wspólnie przez Austal i General Dynamics. Od kiedy bowiem US Navy zdecydowała się odseparować przetarg na budowę prototypów, od zlecania produkcji seryjnej, interesy amerykańskiej filii australijskiego producenta i miejscowego koncernu - także posiadającego stocznie - są ze sobą sprzeczne (zobacz: Austal i GD osobno).

US Navy planuje kupić 55 okrętów klasy LCS. Do tej pory zamówiła 8 jednostek, po cztery dwóch konkurencyjnych typów, oferowanych przez Austal/GD oraz Lockheed Martina.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.