Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HitFist pod górkę

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 września 2007

Wieża HitFist była tematem rozmów pomiędzy przedstawicielami Oto Melary, WZM w Siemianowicach Śląskich oraz Bumarem-Łabędy, które odbyły się w Gliwicach. Strony starały usystematyzować zasady współpracy przy produkcji wieży dla KTO Rosomak.

Zdjęcie: Janusz Walczak

Pewne opóźnienia w realizacji projektu spowodowane są przez pomyłki w dostawach podzespołów i ich niesprawności, co powoduje konieczność wielokrotnego demontowania wież i ponownego montażu. Poprawy wymaga także proces składania zamówień z uwzględnieniem terminów przygotowania podzespołów, a także poszukiwania dostawców elementów i podzespołów podlegających polonizacji u krajowych producentów.

Pierwsze 43 egzemplarze wieży były dostarczone w częściach do Polski i zmontowane w ZM Bumar-Łabędy. Kolejne, od numeru 44, są już systematycznie polonizowane. Na razie dostarczono Wojskom Lądowym 33 wieże z częściową polonizacją, a trwają prace nad kilkunastoma następnymi, które powinny trafić do odbiorcy do końca bieżącego roku i na początku następnego. W efekcie polonizacji może podlegać ponad 20 zespołów wieży, która składa się z 33 podzespołów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.