Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SHOT Show: FB w Vegas

Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2012

Na targach SHOT Show radomska Fabryka Broni Łucznik zaprezentowała nowe odmiany swoich konstrukcji, przeznaczone na cywilny rynek w Kanadzie i USA.

W Las Vegas zadebiutowała rodzina karabinków Archer kalibru 5,45 mm. Są to samopowtarzalne odmiany wojskowego Beryla, dostosowane do rosyjskiej amunicji. Historia zatoczyła koło, bowiem to w połowie lat 1990. na bazie karabinka Tantal tego kalibru powstał właśnie kbk wz. 96

Radomska Fabryka Broni wystawia się na największych na świecie targach broni w Las Vegas już po raz drugi. O ile poprzednio było to zaledwie sondowanie zagranicznego rynku, tym razem przedsiębiorstwo poczuło się już pewnie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, prawdopodobne jest założenie polskiej filii radomskich zakładów, które na miejscu dostosowałyby rodzimą broń strzelecką do wymagań amerykańskiego rynku i prawodawstwa.

Łucznik rozszerzył swoją ofertę karabinków samopowtarzalnych Archer do naboju 5,56 mm x 45, pokazując w Vegas m.in. odmianę Mini Beryla z długą, 406-mm lufą, co jest wymogiem rynku amerykańskiego i kanadyjskiego

W 2012 nowościami na stoisku Bumaru, współdzielonym z MESKO, jest rodzina karabinków Archer do naboju 5,45 mm x 39 (tego samego, którym zasilany był karabinek automatyczny wz. 1988 Tantal), chromowana, współczesna odmiana pistoletu wz. 1935 Vis, jak również odmiany Archerów (samopowtarzalne wersje karabinków Beryl i Mini Beryl) kalibru 5,56 mm, dostosowane do wymogu rynku amerykańskiego (z lufami dłuższymi, niż 406 mm, pozbawione kolb, czy wreszcie… pozbawione gniazda magazynka itp.).

Fabryka Broni powróciła do rosyjskiego naboju 5,45 mm x 39 ze względów komercyjnych. To najtańsza amunicja pośrednia dostępna w Stanach Zjednoczonych

W Stanach silnie promowany był również system treningowy Beryl ASG, już w docelowej postaci. Ta napędzana elektrycznie replika standardowego karabinka z Łucznika, strzelająca niegroźnymi dla życia i zdrowia 6-mm pociskami ma takie elementy, jak kolba, łoże, zestaw szyn montażowych, czy wspornik z szyną wymienne z odmianą bojową. Masa konstrukcji jest niemal identyczna, jak masa oryginału.

Gdyby nie pomalowane na czerwono urządzenia wylotowe, to wizualne rozróżnienie repliki strzelającej 6-mm kulkami od broni bojowej jest niemal niemożliwe. Masa jest zbliżona, a wszystkie komponenty, nie będące istotnymi częściami broni, takie same, jak w wojskowym karabinku / Zdjęcia: Remigiusz Wilk


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.