Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty Embraer 195 LOT-u

Lotnictwo cywilne, 27 lutego 2012

Wczoraj wieczorem na warszawskim Okęciu wylądował czwarty już Embraer 195, który zasili flotę PLL LOT. Samolot otrzymał najnowsze malowanie polskiego narodowego przewoźnika.

Samolot otrzymał rejestrację SP-LND i prezentuje odświeżone malowanie / Zdjęcie: Tomasz Zawadzki, PLL LOT

Najnowszy nabytek PLL LOT przyleciał z lotniska fabrycznego producenta w San Jose dos Campos. Ze względu na ograniczony zasięg, musiał lądować dla uzupełnienia paliwa w Recife w Brazylii, w Republice Zielonego Przylądka i w Maladze. Pierwszy lot komercyjny powinien odbyć się w piątek, prawdopodobnie do Kijowa.

Obecnie LOT posiada 26 brazylijskich samolotów, 10 najmniejszych Embraerów 170, 12 odrzutowców modelu 175 i 4 największe modelu 195.

Zakupiony samolot to ERJ190-200, określany częściej jako E-195, w odmianie STD, a więc o zasięgu 2600 km. Maszyny tego typu mogą zabierać na pokład maksymalnie 122 pasażerów. Polski Embraer 195 posiada wnętrze zaaranżowane dla 112 osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.