Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kazachstan kupił 8 C295M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 marca 2012

Ministerstwo Obrony Kazachstanu zawarło kontrakt z Airbus Military dotyczący dostawy 2 samolotów transportowych C295M. Jego wartość, z opcją na 6 kolejnych maszyn, jest szacowana na 300 mln USD.

Kazachstan poszukiwał samolotu zdolnego do przerzucania wojsk na kierunkach strategicznie ważnych dla tego państwa. Ostatecznie władze republiki w maju 2011 zdecydowały się na zakup europejskich C295M. Analitycy oszacowali, że zużywają one prawie dwa razy mniej paliwa niż rosyjskie odpowiedniki. Później trwały negocjacje dotyczące warunków kontraktu. W ich wyniku Kazachstan zdecydował o zakupie 2 C295M z opcją na 6 kolejnych. Wartość umowy zawartej w imieniu ministerstwa obrony przez Kazspeceksport nie została podana do wiadomości publicznej, ale niezależni analitycy szacują ją na ponad 300 mln USD.

Zgodnie z warunkami kontraktu, dwa zamówione C295M Kazachstan ma otrzymać w 2013. Kontrakt uwzględniający opcje ma zostać zrealizowany do końca 2018. W jego ramach Airbus Military ma przekazać nie tylko samoloty, ale i informacje pozwalające na ich niezależną eksploatację przez odbiorcę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.