Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna pancerna oferta dla Kolumbii?

Wojska lądowe, 02 marca 2012

Według nieoficjalnych informacji, przedstawiciele KMW, w czasie spotkania z kolumbijskimi władzami, zaproponowali sprzedaż używanych, ex-holenderskich Leopardów 2A4.

Holenderski Leopard 2A4 w muzeum w Amersfoort. Wojska lądowe tego kraju odebrały łącznie 445 Leopardów 2 różnych wersji. Wszystkie zostały już wycofane i w większości sprzedane. Czołgi 2A4 Trafiły do Austrii, Kanady i Norwegii, zaś 2A6 do Portugalii i zostaną też prawdopodobnie zakupione przez Indonezję - transakcji tej jednak jeszcze nie sfinalizowano

Według nieoficjalnych informacji, powielanych przez południowoamerykańskie media, przedstawiciele niemieckiej Krauss Maffei Wegmann spotkali się z kolumbijskim wiceministrem obrony, szefem sztabu generalnego i innymi, wysokiej rangi oficerami sił zbrojnych tego kraju. Proponują Bogocie zakup kilkudziesięciu Leopardów 2A4, wykorzystywanych wcześniej przez holenderskie wojska lądowe. Cena jednostkowa ma wynosić 1,3 mln Euro.

Kolumbia nie posiada czołgów podstawowych. Jedynymi silnie uzbrojonymi pojazdami pancernymi jest 127 wiekowych samochodów EE-9 Cascavel z armatą kalibru 90 mm. Wojska lądowe tego kraju - jedne z największych i najlepiej wyszkolonych w regionie - realizują głównie akcje przeciwpartyzanckie. Rozwijający się jednak ostatnio pancerny wyścig zbrojeń (zainicjowany zakupami Chile, zobacz: Chile odebrało pierwsze Leopardy 2A4), spowodował, że rozpatrywane jest obecnie nabycie kilkudziesięciu czołgów podstawowych.

Wiadomo, że swoje oferty składali już Francuzi (zobacz: Leclerc oferowany Kolumbii), a także Chilijczycy, którzy proponują Kolumbii odkupienie 60 własnych Leopardów 1V. To ostatnie przedsięwzięcie ma obecnie dużą szansę na realizację, ze względu na towarzyszący mu pakiet wspólnych przedsięwzięć wojskowych obu krajów.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.