Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200 Lakot US Army

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2012

Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania lotnictwu US Army dwusetnego śmigłowca UH-72A Lakota, czyli odmiany Eurocoptera EC145, w nowym, specjalistycznym wariancie.

Lakoty zastępują wiekowe OH-58 i UH-1, wykonując misje łącznikowe, transportowe czy medyczne. Są montowane w zakładach EADS North America niedaleko Columbus / Zdjęcie: US Army

Amerykańskie wojska lądowe zamówiły dla jednostek operacyjnych i Gwardii Narodowej 345 UH-72A. Pierwsze przekazano odbiorcy w 2006, ostatnie trafią do służby w 2017 (zobacz: Początek dostaw UH-72A do US ANG).

Zdecydowana większość z nich została zamówiona w wariancie podstawowym. Część jednak ma występować jako wersja bezpieczeństwa i wsparcia. Śmigłowce tego typu otrzymują m.in. kamery dzienne i nocne, zdolne do śledzenia celów na dystansach nawet do ok. 15 km, silny reflektor-szperacz, zmodernizowane urządzenia łączności oraz nawigacji, umożliwiające identyfikowanie konkretnych adresów (zobacz: Nowa Lakota). Wyposażenie to określane jest jako Security and Support (S&S) Battalion Mission Equipment Package (MEP).

Przedstawiciele US Army ujawnili, że zamierzają doposażyć w zestaw 16 dostarczonych już śmigłowców oraz 83 nowe, co da łącznie liczbę 99 maszyn. Dzięki nim Gwardia Narodowa będzie mogła uczestniczyć w misjach typu policyjnego, wspierając lokalne władze.

Wczorajsza uroczystość była bezpośrednio związana z tym programem. Przekazywany dwusetny śmigłowiec UH-72A był bowiem jednocześnie pierwszym, wyposażonym w specjalistyczny zestaw S&S Battalion.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra