Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uderzeniowe fińskie Hornety

Lotnictwo wojskowe, 04 marca 2012

Fiński resort obrony upoważnił 1 marca wojska lotnicze do zakupu pocisków manewrujących AGM-158 JASSM, dla własnych myśliwców F-18 Hornet, uzyskujących od kilku lat zdolności uderzeniowe.

Finlandia kupiła 64 Hornety. Podobnie jak w przypadku Szwajcarii, samoloty zostały pierwotnie pozbawione możliwości atakowania celów powierzchniowych, stąd nazwa F-18, zamiast standardowego F/A-18 / Zdjęcie: MO Finlandii

Finowie chcą kupić pociski Lockheed Martin Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (AGM-158 JASSM) za 178,5 mln Euro. W kwocie tej mieszczą się także sumy na przystosowanie Hornetów do przenoszenia tych pocisków, jak również koszty szkolenia, dokumentacji technicznej, części zamiennych, usług serwisowych i ceł. Koszt jednego AGM-158 szacowany jest na 700 tys. USD.

Zakup jest częścią przyjętego w 2004 planu modernizacji fińskich myśliwców, polegającego na ich wyremontowaniu, odmłodzeniu wyposażenia pokładowego, a przede wszystkim - na pozyskaniu nowych systemów uzbrojenia (zobacz: Koszty modernizacji fińskich Hornetów). Głównym celem programu, który powinien zakończyć się w 2016, jest umożliwienie samolotom wykonywania uderzeń na cele powierzchniowe. Do tej pory z F-18 zintegrowano już m.in. bomby szybujące (zobacz: Fiński Hornet z AGM-154).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.