Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales znowu na plusie

Przemysł zbrojeniowy, 07 marca 2012

Francuska spółka branży elektronicznej Thales opublikowała wyniki finansowe za ubiegły rok. Zanotowała obrót w wysokości 13 mld i uzyskała zysk netto 566 mln Euro.

Thales jest także aktywny w branży kosmicznej, dostarczając m.in. teleskopy dla satelitów typu Pleiades 1A / Zdjęcie: Astrium

Sprzedaż koncernu w 2011 była nieco mniejsza niż rok wcześniej, kiedy osiągnięto 13,1 mld Euro. Z drugiej jednak strony uzyskano zysk, w odróżnieniu od straty w wysokości 45 mln Euro w 2010.

Thales jest aktywny w branżach lotniczej, kosmicznej, obronnej, bezpieczeństwa i transportu. Połowę przychodów przynoszą jednak zlecenia resortów obrony i spraw wewnętrznych. W 2010 ubiegłym roku było to 7,3 mld Euro, o 3% mniej niż rok wcześniej. 2011 był jednak udany dla Thalesa pod względem zdobytych zamówień. Ich wartość wzrosła o 17% do kwoty 7,2 mld Euro, co związane było przede wszystkim z miliardowym pakietem wyposażenia dla modernizowanych przez Dassault Aviation indyjskich Mirage 2000 (zobacz: Umowa o indyjskich Mirage), a także umowami z wojskami lądowymi Australii, na systemy przeciwlotnicze z krajami Bliskiego Wschodu i własnymi siłami zbrojnymi.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa szacują jednak, że bieżący rok może okazać się zdecydowanie gorszy, jeżeli chodzi o zamówienia sektora obronnego. Szansą są negocjowane duże kontrakty eksportowe, w tym przede wszystkim z Indiami o sprzedaży myśliwców Rafale. W przypadku pomyślnego sfinalizowania negocjacji, Thales może liczyć na długoletnie, pewne zamówienia (zobacz: Indie wybrały Rafale).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.