Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NH90 na FREMM

Marynarka wojenna, 08 marca 2012

Francuska marynarka wojenna i agencja zamówień wojskowych DGA, przeprowadziły testy operowania śmigłowca morskiego Caiman Marine (NH90) z pokładu fregaty Aquitaine typu FREMM.

Fregata z ciężkim śmigłowcem NH90. Okręt o wyporności 6 tys. t zaprojektowano do wykorzystywania nawet dwóch wiropłatów tego typu / Zdjęcie: DCNS

Testy rozpoczęły się po zakończeniu w styczniu bieżącego roku prób z lżejszym Lynxem. Kolejne przeprowadzono ze śmigłowcem NH90, nazwanym we Francji Caiman Marine, o maksymalnej masie startowej 10,6 t, który będzie stanowił docelowe wyposażenie nowych francuskich fregat (zobacz: Morski NH90 również we Francji).

W trakcie testów przeprowadzono starty i lądowania w różnych warunkach i konfiguracjach, zarówno w dzień, jak i w nocy, nie notując szkodliwych turbulencji nad pokładem lotniczym okrętu. Zbadano również - z pozytywnym skutkiem - podatność obsługową.

Przedsięwzięcie było jednym z ostatnich etapów przygotowań do przekazania Aquitaine francuskiej marynarce wojennej, co powinno nastąpić latem bieżącego roku. Wcześniej przeprowadzone zostaną finalne próby systemów uzbrojenia okrętu (zobacz także: Aquitaine w porcie).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.