Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NH90 na FREMM

Marynarka wojenna, 08 marca 2012

Francuska marynarka wojenna i agencja zamówień wojskowych DGA, przeprowadziły testy operowania śmigłowca morskiego Caiman Marine (NH90) z pokładu fregaty Aquitaine typu FREMM.

Fregata z ciężkim śmigłowcem NH90. Okręt o wyporności 6 tys. t zaprojektowano do wykorzystywania nawet dwóch wiropłatów tego typu / Zdjęcie: DCNS

Testy rozpoczęły się po zakończeniu w styczniu bieżącego roku prób z lżejszym Lynxem. Kolejne przeprowadzono ze śmigłowcem NH90, nazwanym we Francji Caiman Marine, o maksymalnej masie startowej 10,6 t, który będzie stanowił docelowe wyposażenie nowych francuskich fregat (zobacz: Morski NH90 również we Francji).

W trakcie testów przeprowadzono starty i lądowania w różnych warunkach i konfiguracjach, zarówno w dzień, jak i w nocy, nie notując szkodliwych turbulencji nad pokładem lotniczym okrętu. Zbadano również - z pozytywnym skutkiem - podatność obsługową.

Przedsięwzięcie było jednym z ostatnich etapów przygotowań do przekazania Aquitaine francuskiej marynarce wojennej, co powinno nastąpić latem bieżącego roku. Wcześniej przeprowadzone zostaną finalne próby systemów uzbrojenia okrętu (zobacz także: Aquitaine w porcie).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.