Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa chińska rakieta balistyczna

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2012

ChRL opracowuje nową rakietę balistyczną średniego zasięgu. Ma ona wejść do linii w 2015. W chińskim Internecie pojawiło się zdjęcie jej prototypu.

O projektowaniu przez Sanjiang Space Group, wchodzącą w skład CASIC (China Aerospace Science and Industry Corporation), nowej rakiety balistycznej na paliwo stałe informował Global Times. Według gazety, obecnie trwa 3-letni program testów. Nowa rakieta (oznaczona prawdopodobnie jako DF-25 lub DF-27) powinna zostać przyjęta do uzbrojenia w 2015.

SSG jest producentem rakiet balistycznych krótkiego zasięgu DF-11 i rodziny rakiet DF-21 (Nowe rakiety ChRL, 2009-09-09). Nowa rakieta powstaje prawdopodobnie właśnie na bazie DF-21. Według Jane's Defence Weekly, będzie ona miała zasięg na poziomie 4 tys. km. To oznacza, że będzie mogła atakować cele w Indiach, Rosji i części USA. W jej zasięgu znajdzie się m.in. baza na wyspie Guam.

W chińskim Internecie pojawiło się niedawno zdjęcie, które jest uznawane za pierwsze przedstawiające nową rakietę opracowywaną przez SSG. Widoczna na nim mobilna wyrzutnia, oparta na wyrzutni rakiet DF-21C (po raz pierwszy ujawnionej w 2005), jest od niej o blisko jedną trzecią większa. Pojazd jest zbudowany w układzie 6 x 6.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra