Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne LCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 marca 2012

W ostatni piątek US Navy złożyła następne, coroczne zamówienie na fregaty klasy LCS. Za 1,3 mld USD pozyska 4 jednostki, od dwóch konkurencyjnych stoczni.

USS Independence, pierwsza z freagat-trimaranów amerykańskiej marynarki wojennej / Zdjęcie: US Navy

Umowa jest wypełnieniem ramowego porozumienia z 2010 o dostawach po 10 okrętów, zarówno od Lockheed Martina, jak i Austal USA (zobacz: Dwaj zwycięzcy). Do tej pory US Navy zamówiła po jednym okręcie obu producentów w 2010 i w 2011 (zobacz: Niższe ceny kolejnych LCS). W bieżącym roku zamówienie podwojono. Lockheed Martin zbuduje dwa okręty za 715 mln, a Austal otrzyma 691,6 mln USD. Kwoty nie obejmują części wyposażenia w tym m.in. w broń i systemy łączności. Nowe jednostki to odpowiednio Little Rock (LCS 9) i Sioux City (LCS 11) oraz Gabrielle Giffords (LCS 10) i Omaha (LCS 12).

Do tej pory US Navy odebrała pierwsze dwie prototypowe fregaty. Następne (LCS 3 i 4) zostaną przekazane w czerwcu bieżącego i na początku przyszłego roku. Kolejne, wspomniane już jednostki, nabyte w ramach wieloletniej umowy (od LCS 5 do LCS 8), są w różnych etapach montażu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.