Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa rosyjskiego Bella 407

Lotnictwo cywilne, 22 marca 2012

Dzisiaj w godzinach rannych, po nieudanej próbie lądowania, wpadł do kanału Grebnego przy Wołdze i rozbił się prywatny śmigłowiec Bell 407. Pilot zginął.

Miejsce wypadku. Widać charakterystyczną płozę, wystającą znad powierzchni wody

Według zeznań świadków, śmigłowiec, podchodząc do lądowania, zahaczył o linię wysokiego napięcia, stracił sterowność i spadł do skutego lodem kanału, przepływającego przez centrum Niżnego Nowgorodu. Rosyjskie służby ratownicze poinformowały, że śmigłowiec rozbił się na dwie części (prawdopodobnie oddzieliły się od siebie kabina od części ogonowej), a pilot zginął. Jego ciało udało się wyciągnąć na brzeg, śmigłowiec nadal spoczywa pod wodą.

Bell 407 należał do prywatnego właściciela. Jedyną osobą na pokładzie był pilot, Igor Sevo. Dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane.


Drukuj Góra