Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej czasu na integrator Link 16 z Dunajem

Lotnictwo wojskowe, 22 marca 2012

Inspektorat Uzbrojenia (IU) o miesiąc wydłużył okres oczekiwania na udzielenia odpowiedzi, dotyczącej pozyskania integratora systemu Link 16 i systemu Dunaj.

Zdjęcie: Bumar Elektronika

Przystosowanie polskiego systemu dowodzenia wojskami lotniczymi Dunaj, wykorzystującego przesył danych w standardzie Link 11 (A i B), do standardu Link 16 jest niezbędne do użycia pełnego potencjału zakupionych F-16C/D Block 52. Jeżeli cel ten zostanie zrealizowany, możliwym będzie np. przesyłanie informacji o sytuacji powietrznej, uzyskanych z naziemnych stacji radiolokacyjnych, do myśliwców, bez konieczności uruchamiania przez nie pokładowych radarów i ujawniania w ten sposób swoich pozycji.

Na odpowiedzi w sprawie dostaw integratorów IU oczekuje do 25 kwietnia bieżącego roku. Przewiduje się zakup 5 takich urządzeń dla 3 obiektów (dwóch Ośrodków Dowodzenia i Naprowadzania oraz Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi), wpięcie ich w system oraz przeszkolenie 15 osób personelu operacyjnego, z zasad wymiany informacji w standard Link 11.

Według założeń, integrator systemu Link 16 i systemu Dunaj powinien umożliwiać dostarczenie danych zobrazowania sytuacji powietrznej do systemu wspierającego zarządzanie aktywnymi środkami walki oraz umożliwić dystrybucję informacji z natowskich samolotów wczesnego ostrzegania do polskiego systemu dowodzenia, niezależnie od różnicy klauzul (pierwszy jest tajny drugi poufny) przetwarzanej informacji niejawnej obu systemów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.