Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosomak w Indiach

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 marca 2012

Na odbywających się co dwa lata DEFEXPO w New Delhi, największych targach uzbrojenia w regionie, swoją premierę będzie miał KTO Rosomak, prezentowany w najbogatszej, afgańskiej konfiguracji.

Załadunek Rosomaka na Ił-76 na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Pojazd opuścił nasz kraju już 17 marca. Do transportu zdemontowano dodatkowe wyposażenie

Targi rozpoczną się 29 marca i potrwają do 1 kwietnia bieżącego roku. Na wystawie w New Delhi zostanie pokazany Rosomak w wersji bojowej, używanej w Afganistanie: z wieżą Hitfist 30P, dodatkowym opancerzeniem oraz osłonami przeciwko pociskom przeciwpancernym (zobacz: Rosomak z siatką i nie tylko, 2010-03-23). Afgańskie Rosomaki wyposażone są również w kamery dzienno-nocne KDN-1 z Bumar Żołnierz (PCO), przeznaczone do obserwacji (przez żołnierzy desantu, przy pomocy dwóch ciekłokrystalicznych monitorów DD9620T-10) bocznych stref transportera oraz we francuski, akustyczny detektor i lokalizator ostrzału Pilar MkIIw. Wykrywa on strzały z broni strzeleckiej i moździerzy w promieniu do 1500 m. Transporter posiada również wzmocnione środki łączności.

Rosomak we wnętrzu transportowca. Widać wyraźnie, że pozostawienie dodatkowych ekranów przeciwpancernych byłoby niemożliwe / Zdjęcia: WZM Siemianowice Śląskie

W przedziale desantowym, zamiast 8 foteli wersji krajowej, jest 6 miejsc desantowych. Kierowca wozu korzysta z przyrządu obserwacyjnego PNK-B w zakresie obserwacji 110°. Po raz pierwszy WZM Siemianowice Śląskie zaprezentowały polską odmianę Patrii w 2006, na targach Defense Services Asia w Malezji. Pojazd wystawiany w Indiach, zostanie wysłany potem do Afganistanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra