Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosomak w Indiach

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 marca 2012

Na odbywających się co dwa lata DEFEXPO w New Delhi, największych targach uzbrojenia w regionie, swoją premierę będzie miał KTO Rosomak, prezentowany w najbogatszej, afgańskiej konfiguracji.

Załadunek Rosomaka na Ił-76 na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Pojazd opuścił nasz kraju już 17 marca. Do transportu zdemontowano dodatkowe wyposażenie

Targi rozpoczną się 29 marca i potrwają do 1 kwietnia bieżącego roku. Na wystawie w New Delhi zostanie pokazany Rosomak w wersji bojowej, używanej w Afganistanie: z wieżą Hitfist 30P, dodatkowym opancerzeniem oraz osłonami przeciwko pociskom przeciwpancernym (zobacz: Rosomak z siatką i nie tylko, 2010-03-23). Afgańskie Rosomaki wyposażone są również w kamery dzienno-nocne KDN-1 z Bumar Żołnierz (PCO), przeznaczone do obserwacji (przez żołnierzy desantu, przy pomocy dwóch ciekłokrystalicznych monitorów DD9620T-10) bocznych stref transportera oraz we francuski, akustyczny detektor i lokalizator ostrzału Pilar MkIIw. Wykrywa on strzały z broni strzeleckiej i moździerzy w promieniu do 1500 m. Transporter posiada również wzmocnione środki łączności.

Rosomak we wnętrzu transportowca. Widać wyraźnie, że pozostawienie dodatkowych ekranów przeciwpancernych byłoby niemożliwe / Zdjęcia: WZM Siemianowice Śląskie

W przedziale desantowym, zamiast 8 foteli wersji krajowej, jest 6 miejsc desantowych. Kierowca wozu korzysta z przyrządu obserwacyjnego PNK-B w zakresie obserwacji 110°. Po raz pierwszy WZM Siemianowice Śląskie zaprezentowały polską odmianę Patrii w 2006, na targach Defense Services Asia w Malezji. Pojazd wystawiany w Indiach, zostanie wysłany potem do Afganistanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.