Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Używany King Air dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2012

Izraelskie wojska lotnicze zamierzają kupić używanego Beechcrafta King Air B200, z przeznaczeniem do misji wywiadowczych i rozpoznawczych. Dołączy do kilku wykorzystywanych RC-12.

MC12 Liberty rozpoznania radioelektronicznego amerykańskich wojsk lotniczych. Izraelskie samoloty mają identyczne przeznaczenie, zbudowano je jednak na nieco mniejszym, wcześniejszym modelu Beechcrafta. Zewnętrznie, oprócz nieco krótszego kadłuba, można je także poznać po cylindrycznych zbiornikach paliwa, zamontowanych na końcach skrzydeł oraz innej konfiguracji wyposażenia rozpoznawczego

Izraelskie wojska lotnicze wykorzystują ok. 30 samolotów tego typu, jednak zdecydowaną większość reprezentują maszyny w odmianie transportowo-pasażerskiej. Według ostatnich, oficjalnych danych, lotnictwo wojskowe wykorzystuje także 7 samolotów, oznaczonych jako RC-12D/K Kookiya, wyposażonych w sprzęt rozpoznania radioelektronicznego. Są one używane głównie do misji w Strefie Gazy, a także na granicy z Libanem i Syrią.

Jednostkowy zakup używanego B200, związany jest prawdopodobnie z uzupełnieniem tej floty. Oprócz King Air dowództwo zamierza kupić również odrzutowiec Gulfstream G550, który po adaptacji dołączy do 3 lub 4 identycznych samolotów, przystosowanych także do walki radioelektronicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.