Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Redukcje ukraińskiej armii?

Strategia i polityka, 26 marca 2012

Według Zerkało niedieli, powołującej się na niejawne jeszcze plany ukraińskiego resortu obrony, siły zbrojne tego kraju zostaną zmniejszone ze 144 do ok. 55 tys. żołnierzy w ciągu najbliższych 5 lat.

Ukraińskie T-64BW. Czołgi tej rodziny stanowią podstawę wyposażenia ukraińskich formacji pancernych (łącznie ok.750 wozów pierwszej linii). W przyszłości powinny zostać zastąpione przez wozy rodziny T-84 / Zdjęcie: MO Ukrainy

Obecnie resort obrony Ukrainy jest utrzymuje 192 tys. osób: 144 tys. żołnierzy i 48 tys. pracowników cywilnych. Według gazety Zerkało niedieli, jej dziennikarze otrzymali wgląd do niejawnych jeszcze planów ministerstwa, zakładających 2,5-krotne zmniejszenie tych wskaźników.

Już w końcu 2014 liczba żołnierzy powinna zostać zmniejszona do 85 tys., a pracowników cywilnych do docelowych 15 tys. W 2017 liczba żołnierzy powinna zostać zmniejszona do ok. 55 tys. Wtedy też ma zostać zlikwidowana służba zasadnicza.

Odrębnym problemem jest kwestia finansowania sił zbrojnych. W kryzysowym 2010 budżet resortu spadł do zaledwie 10,5 mld UAH, czyli 0,97% PKB. Autorzy planu zakładają zwiększenie tego wskaźnika do 1,4% PKB, co powinno doprowadzić do uzyskania przynajmniej 25-26 mld UAH już w 2015.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.