Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy zmodyfikowanego iRobot 510

Przemysł zbrojeniowy, 26 marca 2012

DARPA ujawniła film z testów zmodyfikowanego robota wysokiej mobilności iRobot 510. To jeden z efektów programu M3 (Maximum Mobility and Manipulation).

Zmodyfikowany iRobot 510 z aktywnym zawieszeniem pokonuje przeszkodę nie  tylko szybciej, ale i z mniejszymi wstrząsami przenoszonymi na ładunek /  Zdjęcia: DARPA

Popularny iRobot 510 PackBot (14 mln na nowe roboty, 2011-06-03) opracowany przez iRobot z Bedford w Massachusetts uratował życie wielu żołnierzy i cywilów. DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) zleciła jego dalszy rozwój w ramach programu M3 (Maximum Mobility and Manipulation). Celem jest zwiększenie mobilności robotów na nierównym terenie. Nowe rozwiązania techniczne pozwalają na rozwijanie większych prędkości (iRobot 510 rozwija prędkość maksymalną do 10 km/h), pokonywanie bardziej nachylonych wzniesień (iRobot - 60o) i zmniejszenie wstrząsów platformy, na której przewożony jest ładunek. Lepsze osiągi mają zostać osiągnięte poprzez zastosowanie fundamentalnie nowych metod projektowania, narzędzi wytwarzania i algorytmów sterujących.

iRobot, jako jeden z kontrahentów DARPA, opracował w ramach M3 kilka prototypów na bazie iRobot 510. Jeden z nich, prezentujący nowe, aktywne zawieszenie (Advanced Suspension for Improved Mobility) agencja zaprezentowała na filmie umieszczonym kilka dni temu na swej stronie internetowej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.