Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy zmodyfikowanego iRobot 510

Przemysł zbrojeniowy, 26 marca 2012

DARPA ujawniła film z testów zmodyfikowanego robota wysokiej mobilności iRobot 510. To jeden z efektów programu M3 (Maximum Mobility and Manipulation).

Zmodyfikowany iRobot 510 z aktywnym zawieszeniem pokonuje przeszkodę nie  tylko szybciej, ale i z mniejszymi wstrząsami przenoszonymi na ładunek /  Zdjęcia: DARPA

Popularny iRobot 510 PackBot (14 mln na nowe roboty, 2011-06-03) opracowany przez iRobot z Bedford w Massachusetts uratował życie wielu żołnierzy i cywilów. DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) zleciła jego dalszy rozwój w ramach programu M3 (Maximum Mobility and Manipulation). Celem jest zwiększenie mobilności robotów na nierównym terenie. Nowe rozwiązania techniczne pozwalają na rozwijanie większych prędkości (iRobot 510 rozwija prędkość maksymalną do 10 km/h), pokonywanie bardziej nachylonych wzniesień (iRobot - 60o) i zmniejszenie wstrząsów platformy, na której przewożony jest ładunek. Lepsze osiągi mają zostać osiągnięte poprzez zastosowanie fundamentalnie nowych metod projektowania, narzędzi wytwarzania i algorytmów sterujących.

iRobot, jako jeden z kontrahentów DARPA, opracował w ramach M3 kilka prototypów na bazie iRobot 510. Jeden z nich, prezentujący nowe, aktywne zawieszenie (Advanced Suspension for Improved Mobility) agencja zaprezentowała na filmie umieszczonym kilka dni temu na swej stronie internetowej.


Drukuj Góra