Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót Sky Arrow

Lotnictwo cywilne, 30 marca 2012

Włoska Magnaghi Aeronautica wznowi produkcję ultralekkich samolotów Sky Arrow. Ich dotychczasowy wytwórca, spółka Iniziative Industriali Italiane, zbankrutowała w 2008.

Sky Arrow jest dwuosobowym samolotem z kabiną w układzie tandem. Jego maksymalna masa startowa wynosi 599 kg. Najmocniejszy w ofercie silnik Rotax 912 ULS zapewnia osiągnięcie prędkości maksymalnej, nieznacznie przekraczającej 200 km/h. Zasięg maksymalny (bez rezerwy) klasycznej wersji to 930 km / Zdjęcie: skyarrowusa.com

Magnaghi Aeronautica zajmuje się przede wszystkim dostarczaniem podzespołów dla przemysłu lotniczego. Realizuje także prace badawczo-rozwojowe. Ostatnio zdecydowano się jednak na rozpoczęcie produkcji samolotów lotnictwa ogólnego, Sky Arrow.

Były one wytwarzane przez Iniziative Industriali Italiane, która jednak zbankrutowała w 2008. Magnaghi Aeronautica odkupiła dokumentacje techniczną i linię produkcyjną. Dzięki temu już wkrótce będzie oferowała ponownie zarówno gotowe samoloty, jak i zestawy do samodzielnego montażu.

W odróżnieniu od standardowych Sky Arrow, nowe modele otrzymają bardziej nowoczesne wyposażenie awioniczne i większe zbiorniki paliwa. Na razie nie ujawniono cen i możliwych terminów dostaw.


Drukuj Góra