Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bankructwo Iżmaszu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 kwietnia 2012

Sąd arbitrażowy Udmurtii ogłosił bankructwo producenta słynnych Kałasznikowów - koncernu Iżmasz. W zakładach prowadzono zarząd komisaryczny.

Wniosek o ogłoszenie upadłości Iżmasza zgłosiła kompania Iżstanko. Koncern był jej winien 814 417 rubli. Procedurę upadłościową rozpoczęto w sierpniu 2011. Dziś sąd arbitrażowy Udmurtii ogłosił bankructwo Iżmasza, ustanawiając jego zarządcą komisarycznym Artiemija Kuzniecowa - profesjonalnego arbitra z Moskwy. Ma on przedstawić sprawozdanie ze swych czynności do 5 października 2012.

Iżmasz powstał w 1998 na bazie kompleksu produkcyjnego Iżewskij Maszzawod. Koncern produkuje ok. 70 typów uzbrojenia strzeleckiego, w tym broń myśliwską. Jego udział w rosyjskim rynku automatycznej broni strzeleckiej przekracza 90% (trzeba jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na nią stale spada, Rosja pozbywa się starej broni, 2012-03-18, Koniec zakupów AK-74M, 2011-09-28, MSW Rosji rezygnuje z Kałasznikowa, 2008-10-09), a broni wyborowej nawet 95%. Udział broni myśliwskiej w wartości sprzedaży koncernu wzrósł ostatnio aż 4-krotnie - do pół mld rubli (15 mln USD). Większość tej produkcji trafia do USA (65% światowego rynku broni sportowo-myśliwskiej).

Według Udminfo, przychód koncernu Iżmasz w 2011 wyniósł 3,13 mld rubli. Strata netto sięgnęła 2,43 mld rubli. Łączne zadłużenie kredytowe wzrosło do 5,3 mld rubli - o blisko 20% w stosunku do 2010. Zmalały natomiast długi wobec kooperantów - o 15,2%, do 2,7 mld rubli. Łączne zadłużenie Iżmaszu sięgnęło 19 mld rubli.

Obecnie Iżmasz znajduje się w fazie głębokiej restrukturyzacji. Na bazie zbankrutowanego koncernu Rostechnologie mają utworzyć nowe przedsiębiorstwo naukowo-produkcyjne - OAO NPO Iżmasz, obejmując 100% jego akcji. W bieżącym roku na modernizację przestarzałych linii produkcyjnych Rostechnologie chcą przeznaczyć 200 mln rubli.

Od niedawna Iżmasz promuje nową linię Kałasznikowów - AK-12 (Iżmasz ujawnia AK-12, 2012-01-27). Na bazie wspólnej platformy technologicznej ma powstać ok. 20 modeli broni wojskowej i cywilnej. Na Defexpo 2012 Iżmasz po raz kolejny zaproponował Indiom sprzedaż licencji na produkcję karabinków Kałasznikowa serii 100 (Kałasznikow z Indii, 2008-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.