Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi Reaper rozbity na Seszelach

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 kwietnia 2012

4 kwietnia na Seszelach rozbił się należący do USAF bsl Reaper. To już drugi MQ-9 utracony tam przez Amerykanów w ciągu ostatnich miesięcy.

Do wypadku doszło 4 kwietnia o 14:20 czasu lokalnego podczas awaryjnego lądowania bsl MQ-9 Reaper w Seychelles International Airport na największej wyspie archipelagu - Mahe (zdjęcie: Digital Globe). Bezzałogowiec odbił się kilka razy od pasa, nie wyhamował przed jego końcem i wpadł do wody. Nikomu nic się nie stało. Według oficjalnego oświadczenia, bsl nie był uzbrojony.

Rozbity bezzałogowiec to MQ-9 Reaper należący do US Air Force Forward Operating Base (FOB).

To już druga katastrofa MQ-9 na Seszelach w ciągu kilku ostatnich miesięcy. 13 grudnia 2011 o 10:13 bsl tego typu wystartował, żeby 6 minut później rozbić się przy próbie awaryjnego lądowania w wyniku problemów z napędem. Bezzałogowiec spadł na skały na południowym krańcu wyspy i połamany wpadł do wody (zdjęcia: US Africa Command). Także wówczas samolot był nieuzbrojony.

Amerykanie rozpoczęli operacje z wykorzystaniem bezzałogowców z Seszeli pod koniec 2009. Kieruje nimi US Africa Command. Władze Seszeli zgodziły się na stacjonowanie dwóch amerykańskich bsl jednocześnie.

MQ-9 Reaper patrolują Ocean Indyjski, ze szczególnym uwzględnieniem wybrzeża Somalii, w ramach akcji przeciwko piratom. Z Seszeli do wybrzeży Somalii jest ponad półtora tysiąca kilometrów. Bezałogowce USAF stacjonują w hangarze położonym kilkaset metrów od terminala cywilnego portu lotniczego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.