Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakiet logistyczny irackich IA-407

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 kwietnia 2012

Bell Helicopter Textron za 15,4 mln USD dostarczy pakiet logistyczny dla 30 irackich śmigłowców Bell 407. 3 z nich to maszyny szkolne, 27 - uzbrojone śmigłowce rozpoznawcze.

Oblot pierwszego szkolnego T-407 w Iraku, pod koniec 2010 / Zdjęcie: USCENTCOM

Bagdad zamówił uzbrojone śmigłowce Bella w 2009 (rozszerzając ostatecznie zapotrzebowanie, przesłane do Kongresu USA rok wcześniej, z 24 do 27 egz. bojowych; zobacz: Bell 407 dla lotnictwa Iraku). W pierwszej kolejności otrzymał 3 maszyny szkolne, określone jako T-407. Dostawy 27 uzbrojonych IA-407 nie zostały jeszcze zrealizowane.

W budowie IA-407 wykorzystuje się doświadczenia z zarzuconego w USA programu uzbrojonego śmigłowca rozpoznawczego, którego owocem był ARH-70A (zobacz: ARH-70A skasowany), jednak seryjne maszyny dla Iraku zostaną oparte o wersję cywilną Bella 407. Ich wyposażenie ograniczać się będzie na razie do głowicy rozpoznawczej, systemów przesyłu danych oraz uzbrojenia: wyrzutni npr kalibru 70 mm i lotniczego wukaemu kalibru 12,7 mm. Irakijczycy chcieli, by ich IA-407 były uzbrojone także w ppk Hellfire, jednak dotychczasowe zlecenia dla poddostawców nie obejmują tego oręża.

Najnowsza umowa związana z kontraktem, podpisana wczoraj, zakłada, że Bell dostarczy urządzenia i usługi logistyczne, związane z utrzymaniem floty 30 śmigłowców, kosztem 15,4 mln USD. Większość zlecenia zostanie wykonana w irackiej bazie lotniczej w Taji, gdzie będą stacjonowały IA-407. Szczegółów porozumienia nie ujawniono.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.