Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja MH-60 US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 kwietnia 2012

Lockheed Martin w ramach pięcioletniego kontraktu, zmodernizuje za 1,05 mld USD awionikę i wyposażenie kokpitów w śmigłowcach MH-60R i MH-60S.

Para MH-60R Seahawk. Śmigłowce tego typu pzeznaczono w pierwszym rzędzie do zwalczania okrętów podwodnych / Zdjęcie: US Navy

Lockheed Martin poinformował, o otrzymaniu zlecenia od US Navy na dostawę 224 cyfrowych kokpitów i systemów planowania misji oraz sensorów do śmigłowców MH-60R Seahawk (śmigłowce ZOP) i MH-60S Knighthawk (śmigłowce transportowe/SAR, a w przyszłości także doposażone pod kątem działań przeciwminowych), wraz z pakietem logistycznym.

Umowa ma charakter ramowy. Dostawy i modernizacje śmigłowców będą realizowane w latach 2012-2016. Nowe zestawy wyposażenia otrzymają 162 maszyny modelu R i 62 modelu S. Program modernizacji obecnie wykorzystywanych wiropłatów rodziny MH-60 powinien zakończyć się w 2018 (obecnie lotnictwo US Navy posiada ok. 300 takich śmigłowców).

Umowa wieloletnia pozwoli na znaczne oszczędności. Według Dana Spoora, wiceprezesa ds. systemów lotniczych Lockheed Martin Systems & Sensor Mission, w porównaniu do rocznych kontraktów, porozumienie ramowe zapewni zmniejszenie kosztów o ponad 10%.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.