Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek bułgarskiego MiG-29

Lotnictwo wojskowe, 26 kwietnia 2012

Dzisiaj o 10:35 załoga dwumiejscowego MiG-29 bułgarskich wojsk lotniczych musiała katapultować się, po wybuchu na pokładzie pożaru. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jeden z zaledwie kilku sprawnych bułgarskich myśliwców MiG-29 / Zdjęcie: USAF

Według oficjalnego komunikatu bułgarskiego ministerstwa obrony, w czasie rutynowego lotu szkoleniowego załoga dwumiejscowego MiG-29UB zameldowała o wybuchu pożaru. Kontroler lotu pozwolił w takiej sytuacji na opuszczenie samolotu, po upewnieniu się, że upadek myśliwca nie wyrządzi szkód na ziemi. Piloci - mjr. Ilia Dojczinow i kpt. Petr Metodijew - bezpiecznie katapultowali się i nie odnieśli poważnych obrażeń. Maszyna spadła 1,5 km od wsi Goljam Czardak.

Po wypadku zawieszono loty wszystkich bułgarskich MiG-29. Wojska lotnicze tego kraju posiadały 12 myśliwców jednomiejscowych i 4 szkolno-bojowe, jednak tylko kilka z nich zachowało zdolność do lotów (zobacz: Myśliwskie odpowiedzi Sofii).

Incydent zdarzył się w okresie wspólnych z Amerykanami ćwiczeń Trakijskaja Zwiezda 2012. Utrata samolotu spowodowała odwołanie zaplanowanych na jutro uroczystych wizyt i spotkań wysokich rangą przedstawicieli sił zbrojnych obu państw, związanych z manewrami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.