Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FB Radom wygrywa przetarg na pistolety

Przemysł zbrojeniowy, 21 lutego 2008

Komisja przetargowa, obradująca w gmachu Komendy Głównej Policji w Warszawie ogłosiła oficjalnie 21 lutego 2008, że zwycięzcą przetargu na dostawę 25701 pistoletów automatycznych kalibru 9 mm Para dla policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej jest Fabryka Broni Radom, która zaoferowała znany już dobrze strażnikom prawa P99.

Do tej pory FB Radom dostarczyła policjantom i funkcjonariuszom ABW ponad 50 tys. egzemplarzy tej broni. Pistolet ten cieszy się dobrą opinią polskich użytkowników mundurowych, a fabryka poinformowała nas, że do tej pory nie odnotowała z ich strony przypadków jej reklamacji.

Przypomnijmy, że FB Radom wyceniła dostarczenie wymaganej liczby broni (każdy egzemplarz z kaburą, dodatkowym drugim magazynkiem i mieszczącą go ładownicą) na 25 500 886 zł. Na drugim miejscu znalazła się spółka NAT z propozycją pistoletów Beretta P4 Storm - 25 891 572 zł. Na trzecim zaś spółka Cenzin, oferująca pistolety Glock 19 - 27 279 041 zł. Na czwartym - Cenrex z pistoletami Heckler & Koch za ponad 43 mln zł.

Komisja wybierając finalistę kierowała się systemem punktowym. Kryteria były następujące: 70% punktów otrzymać można było za jak najniższy poziom ceny, 15% za gwarancję producenta (wszyscy rywale ustanawiali ja na pułapie 60 miesięcy), zaś pozostałe 15% za jak najmniejszą masę broni.

Zamawiający wymaga, aby cała partia broni i wyposażenia znalazła się w rękach Policji i Straży Granicznej w 9 miesięcy od dnia zawarcia kontraktu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.