Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ChRL ujawniła czołg VT-2

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 maja 2012

Chińczycy ujawnili istnienie nowego czołgu podstawowego - VT-2. Powstał on na bazie technologii opracowywanego z Pakistanem MBT-2000 (Al-Khalid).

Chińska kompania Norinco (North Industries Corporation) po raz pierwszy pokazała model VT-2, zwany też Type 96A, na DSA 2012 w Malezji (zdjęcie: ArmyRecognition.com). Nowy chiński czołg, który jest rozwinięciem Type 85, wykorzystuje elementy konstrukcji VT1/1A. Jest jednak od nich mniejszy. Wiadomo, że waży 42,8 t, a napędzany jest silnikiem diesla V12 o mocy 800 KM, który na żądanie klienta może zostać zastąpiony mocniejszym, 950-konnym. Napęd przekazywany jest przez przekładnię mechaniczną, ale istnieje możliwość zainstalowania skrzyni automatycznej. Czołg rozwija prędkość 59 km/h, a jego zasięg z dodatkowymi zbiornikami wynosi 500 km.

Główne uzbrojenie VT-2 stanowi stabilizowane w dwóch płaszczyznach działo kal. 125 mm z automatem ładowania. Czołg zabiera 40 nabojów do niego. Uzbrojenie uzupełniają zdalnie sterowane km-y kal. 7,62 i 12,7 mm.

Czołg VT-2 jest wyposażony w nowoczesną wektronikę, umożliwiającą działanie w każdych warunkach atmosferycznych, w dzień i w nocy. System kierowania ogniem zawiera kamerę rejestrująca obraz w podczerwieni i dalmierz laserowy.

49-tonowy VT-1A startował w przetargu na zakup 140 czołgów dla armii Peru. Po testach, w których wzięło udział 5 czołgów, zamawiający zrezygnował z transakcji (Peru odsyła chińskie czołgi, 2010-07-09). Powodem była niska jakość maszyn i niespodziewanie wysoka cena, według nieoficjalnych źródeł sięgająca 5 mln USD. Z VT-1A rywalizował m.in. polski PT-91P (Nie PT-91P, a MBT 2000 dla Peru?, 2009-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.