Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Znowu wybuch amunicji w FR

Strategia i polityka, 03 maja 2012

Sześciu rosyjskich żołnierzy zginęło wczoraj w wyniku eksplozji rozładowywanej z ciężarówki amunicji. Trzech kolejnych zostało rannych.

Do eksplozji doszło wczoraj o 14:40 podczas rozładunku amunicji przeznaczonej do recyklingu na terenie 28. poligonu 6. Brygady Pancernej 20. Armii w garnizonie Mulino (zdjęcie: Nikołaj Niestierienko), 50 km od Niżnego Nowogrodu. Według wstępnych ustaleń eksplozja była spowodowana naruszeniem przepisów bezpieczeństwa. Utylizowana amunicja - kierowane pociski przeciwpancerne miały ponad 40 lat i były wyposażone w przestarzałe moduły elektroniczne, które mogły spowodować samoczynny wybuch. Do wypadku mógł się przyczynić także pośpiech. Dowództwo Moskiewskiego Okręgu Wojskowego otrzymało rozkaz zutylizowania całej znajdującej się na jego terytorium przestarzałej amunicji do końca br.

W wyniku wczorajszego wybuchu pięciu żołnierzy zginęło na miejscu, a kolejny, jeden z czterech ciężko rannych, zmarł w trakcie udzielania pomocy medycznej. Według komunikatu ministerstwa obrony, wszyscy ranni żołnierze zostali przewiezieni do szpitala garnizonowego, gdzie otrzymują wszelką niezbędną pomoc medyczną. Rozważane jest ich przetransportowanie do Moskwy.

W Rosji na terenach jednostek wojskowych często dochodzi do niekontrolowanych wybuchów amunicji (Pożar w kolejnym arsenale w Rosji, 2011-06-03). Jest to najczęściej efekt jej złego stanu. Największy do tej pory wybuch miał miejsce w składzie amunicji w obwodzie Astrachańskim, kiedy przypadkowo zdetonowany pocisk artyleryjski spowodował lawinę eksplozji znajdującej się w magazynach amunicji (Wybuch na poligonie Aszułuk, 2011-08-25). Zginęło wtedy 8 żołnierzy, a wielu było rannych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.