Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijskie silniki Exocetów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 maja 2012

W ubiegłym miesiącu z pokładu brazylijskiej korwety Barroso (V-34) odpalono pocisk przeciwokrętowy MM-40 Exocet, z silnikiem spółki Avibras. Próba zakończyła się sukcesem.

Start testowego Exoceta / Zdjęcie: MO Brazylii

Program budowy własnych silników rakietowych dla pocisków przeciwokrętowych rozpoczął się w 2008. Prace, przy wsparciu MBDA, prowadziła Avibras. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji seryjnej. Podobny program realizuje Argentyna, jednak bez pomocy zagranicznych przedsiębiorstw.

Dostęp do własnych silników jest istotny z punktu widzenia interesów brazylijskiej marynarki wojennej. Posiada ona kilkadziesiąt okrętów wojennych, a których 14 to fregaty i korwety, uzbrojone w pociski MM-40 Exocet. Duża część z nich wymaga już wymiany silników.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.