Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zderzenie pakistańskich Mushshaków

Lotnictwo wojskowe, 17 maja 2012

Dwa samoloty treningowe PAC MFI-17 Mushshak należące do wojsk lotniczych Pakistanu, zderzyły się w powietrzu. Zginęło 4 pilotów, a jeden z samolotów spadł na dom mieszkalny, raniąc niemniej niż 4 osoby.

Jeden ze niemal 150 jednosilnikowych MFI-17 Mushshak pakistańskich sił zbrojnych. Jest to samolot szkolenia podstawowego, licencyjny Saab Safari, produkowany przez wojskowe zakłady Pakistan Aeronautical Complex (PAC). Oprócz rodzimych odbiorców, wykorzystywane są także w Iranie (25 egz.), Egipcie (54), Omanie (8), Arabii Saudyjskiej (20) i w Syrii (6) / Zdjęcie: Siergiej Rjabczew

Samoloty wystartowały z lotniska Akademii Wojsk Lotniczych w Risalpur i odbywały lot szkoleniowy. W każdym z nich był pilot i instruktor. Z niewiadomych przyczyn ok. 10:00 czasu miejscowego zderzyły się one w powietrzu nad miastem Nowshera, w prowincji Chajber Pachtunchwa, 160 km od stolicy Pakistanu Islamabadu. Żaden z członków załóg nie przeżył katastrofy.

Jeden z MFI-17 spadł na dom w dzielnicy mieszkalnej, raniąc kilka osób. Akcja ratownicza trwa, a ostatnie doniesienia mówią o przewiezieniu do szpitali m.in. 3 dzieci i kobiety. Drugi samolot spadł na okoliczne pola, nie wyrządzając dodatkowych szkód.

To jest już szósta katastrofa wojskowego statku lotniczego w Pakistanie w ciągu 7 miesięcy, a druga w bieżacym tygodniu. W piątek rozbił się bowiem myśliwiec Mirage 5 w pobliżu miasta Sonmiani, w południowo zachodnim rejonie Pakistanu. Pilot zdołał się bezpiecznie katapultować. Pakistańskie wojska lotnicze posiadają ok. 900 samolotów i śmigłowców.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.