Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295 dla Omanu

Lotnictwo wojskowe, 21 maja 2012

Przedstawiciele Airbus Military i Omanu podpisali dzisiaj umowę o zakupie 8 C295, w tym 5 w odmianie transportowej i 3 - morskiej. Wartości kontraktu nie ujawniono.

Jeden z 12 C295 brazylijskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: Airbus Military

Dostawy zamówionych samolotów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Obecnie w Omanie wykorzystywane są dwa CN235, realizujące zadania na rzecz miejscowej policji.

Nowe maszyny zostały zamówione w dwóch wariantach, transportowej i morskiej. Podstawowym przeznaczeniem tych ostatnich będzie wykonywania misji obserwacyjnych. Nie poinformowano jednak o ich wyposażeniu. Można jedynie przypuszczać, że będzie ono podobne do innych, morskich C295.

Zlecenie Omanu jest pierwszym w rejonie Zatoki Perskiej. Jednocześnie podniosło liczbę do tej pory zamówionych C295 do 108, z których 85 zostało już dostarczonych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.