Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarty Woroneż w służbie

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 22 maja 2012

Stacja dalekiego rozpoznania Woroneż-M rozpocznie jutro doświadczalną eksploatację pod Irkuckiem. To czwarta stacja tej rodziny uruchomiona w ostatnim okresie.

Jutro rozpocznie doświadczalną eksploatację w wojskach obrony powietrzno-kosmicznej stacja radiolokacyjna dalekiego rozpoznania pracująca w zakresie metrowym Woroneż-M w Usole Sybirskim pod Irkuckiem. Ma prowadzić obserwację na kierunku wschodnim. To już czwarta stacja rodziny Woroneż uruchomiona w ostatnich latach. Od lutego 2012 dyżur bojowy pełni Woroneż-M pod Lechtusi w Obwodzie Leningradzkim. Z kolei pracujące w zakresie fal decymetrowych stacje Woroneż-DM funkcjonują w Obwodzie Kaliningradzkim (Operacyjny Woroneż-DM pod Kaliningradem, 2011-11-29) i w Armawirze w Kraju Krasnojarskim (Zamiana rosyjskich radarów, 2009-03-01).

Stacje rodziny Woroneż zastępują przestarzałe radiolokatory Dniepr, Wołga i Dariał (Stacje Woroneż tworzą nowy system, 2007-08-07). Ich budowa trwa tylko 1,5-2 lat. Mniejsze jest zużycie energii (o 40%) i liczebność personelu w porównaniu do stacji poprzedniej generacji. Ich zasięg wynosi do 6 tys. km.

W kolejnych latach sieć radiolokatorów systemu wczesnego ostrzegania o ataku balistycznym ma uzupełnić 5 radiolokatorów nowej odmiany Woroneż-WP. Mają one zostać zbudowane w Peczorze (Republika Komi), Barnaule (Kraj Ałtajski), Jenisiejsku (Kraj Krasnojarski), oraz Omsku i Olienogorsku (Obwód Murmański). System ma zapewnić kontrolę wszystkich kierunków możliwego ataku rakietowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.