Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hawki i Pilatusy dla Saudów

Lotnictwo wojskowe, 23 maja 2012

Arabia Saudyjska i W. Brytania zawarły porozumienie o sprzedaży 22 odrzutowców BAE Systems Hawk ATJ, 55 turbośmigłowych Pilatusów PC-21 oraz pakietu szkoleniowego o wartości 1,6 mld GBP.

Starsze egz. saudyjskich Hawków. Rijad kupił 50 takich samolotów modeli Mk. 65 i 65A / Zdjęcie: BAE Systems

Arabia Saudyjska po zakupieniu 72 Eurofighterów chciała przystosować do nich także system szkolenia pilotów. Jest on obecnie oparty o starsze wersje Hawków oraz Pilatusy PC-9, obecnie uznawane za niewystarczająco nowoczesne. Rozmowy w sprawie toczyły się od dłuższego czasu, a podpisanie stosownych dokumentów poprzedzone zostało nieoficjalnymi doniesieniami prasowymi o warunkach przyszłego kontraktu (zobacz: PC-21 w pakiecie z Hawkami).

Ostatecznie przedstawiciele BAE Systems poinformowali dzisiaj w specjalnym oświadczeniu o zawarciu umowy między królestwami Arabii Saudyjskiej oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, dotyczącej dostaw systemu szkoleniowego dla saudyjskich pilotów. Jego trzon stanowić będą 22 odrzutowce Hawk AJT (oparte prawdopodobnie o model Mk. 128) oraz 55 turbośmigłowych Pilatusów PC-21. Wraz z symulatorami i wyposażeniem pomocniczym, pakietem części zamiennych oraz usług serwisowych, wielkość kontraktu określono na równowartość 1,6 mld GBP, co odpowiada ok. 2,5 mld USD.

Ujawniono, że dostawy Pilatusów rozpoczną się w 2014, zaś Hawków - 2 lata później.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.