Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Scout SV od 2020?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 maja 2012

W ramach przedsięwzięć oszczędnościowych brytyjski resort obrony może opóźnić wejście do służby nowych wozów bojowych, w tym czołgów rozpoznawczych, rodziny Scout SV.

Scout SV mają być dostarczane w 4 wersjach, w tym czołgu rozpoznawczego, który ma zastępować przestarzałe, 8-tonowe Scimitary oraz transportera dla sekcji rozpoznawczej, wypierającego równie stare i niewielkie rozmiarami Spartany / Zdjęcie: General Dynamics UK

Brytyjski resort obrony deklarował pierwotnie wolę zakupu 586 wozów rodziny Scout SV, z opcją na kolejne 200 pojazdów bazowych. Docelowe zapotrzebowanie określano na nawet 2 tys. egz. Mimo, że nigdy oficjalnie nie podano proponowanej daty wejścia ich do służby, przyjęty harmonogram prac badawczo-wdrożeniowych, a także wypowiedzi oficerów wojsk lądowych, wskazywały na lata 2015-2016 (zobacz: Zwycięstwo General Dynamics).

Termin ten wydaje się obecnie nierealny. Zła sytuacja budżetowa wymusiła bowiem ograniczenie środków ministerstwa obrony, średnio o 7,5%,.w ciągu najbliższych lat. To z kolei doprowadziło do skasowania, ograniczenia lub opóźnienia realizacji wielu programów wojskowych. W tej ostatniej grupie ma mieścić się właśnie Scout SV.

Według nieoficjalnych informacji, rozpatruje się przesunięcie dostaw seryjnych pojazdów na 2020, choć nie podjęto w tej sprawie ostatecznych decyzji. Możliwe jest także ograniczenie wielkości zamówienia.

Proszony o komentarz rzecznik prasowy ministerstwa obrony powiedział jedynie, że resort będzie realizował przyjęty niedawno program modernizacji jednostek pancernych, wydając na ten cel 5,5 mld GBP w ciągu najbliższych 10 lat. Kwota ta ma starczyć na zakup Scout SV, modernizację bwp Warrior (zobacz: Modernizacja Warriorów), odmłodzenie czołgów podstawowych Challenger 2 oraz na pozyskanie nowych transporterów piechoty, następców gąsienicowych FV432 Bulldog.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.