Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pilatus o indyjskim kontrakcie

Lotnictwo wojskowe, 29 maja 2012

Pilatus podpisał 24 maja długo oczekiwaną umowę z indyjskimi wojskami lotniczymi o sprzedaży 75 szkolnych samolotów turbośmigłowych PC-7 Mk II, o wartości ponad 500 mln USD.

PC-7 Mk II to wersja PC-9 ze słabszym, ale bardziej ekonomicznym silnikiem o mocy 700 KM. Pilatus posiada w swojej ofercie także PC-21, który jest największym i najbardziej zaawansowanym technicznie, jednak Szwajcarzy uznali, że na potrzeby Indii wystarczy tańsza konstrukcja. Było to jednym z powodów protestu przegranego, południowokoreańskiej KAI, która w odrzuconej ostatecznie skardze wskazywała na nie spełnianie przez PC-7 Mk II części wymogów użytkownika / Zdjęcie: Pilatus

W wydanym oświadczeniu przedstawiciele Pilatusa poinformowali, że cały kontrakt - obejmujący dostawy nie tylko 75 samolotów, ale także całego systemu szkolenia - ma wartość ponad 500 mln CHF, co jest równoznaczne z podobną sumą w USD.

Początek dostaw ustalono na 4. kwartał 2012. Umowa wiązała się także z przyjęciem zobowiązań offsetowych, o wartości 30% kontraktu. Szczegółów jednak nie ujawniono.

Wiadomo jednak, że w Indiach zostanie umieszczone centrum serwisowo-remontowe, którego stworzenie powierzono zakładom HAL. Będzie ono aktywne przez cały, planowany na 30 lat okres użytkowania PC-7 Mk II.

Koniec maja był wyjątkowy w historii Pilatusa. Obok podpisania kontraktu z Indiami, zawarto wtedy - zaledwie dzień wcześniej - ostateczne porozumienie z Arabią Saudyjską, które dotyczyło sprzedaży 55 PC-21 (zobacz: Hawki i Pilatusy dla Saudów).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.