Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remonty M777

Przemysł zbrojeniowy, 30 maja 2012

Wojskowe zakłady remontowe US Army w Anniston rozpoczęły niedawno remonty holowanych haubic M777 kalibru 155 mm. Pierwsze rozpoczęły służbę 7 lat temu.

M777 po częściowym demontażu. Prace prowadzą pracownicy wojska, pod nadzorem przedstawicieli BAE Systems (na zdjęciu jeden z nich po lewej) / Zdjęcie: US Army

Pierwsze M777 trafiły do jednostek US Army w 2005. W 2008 rozpoczął się okres ich wykorzystywania bojowego, najpierw w Iraku, a obecnie w Afganistanie. Ze względu na towarzyszące tym misjom uszkodzenia i szybkie zużywanie sprzętu, użytkownik został zmuszony do rozpoczęcia procesu ich remontowania.

Pierwsze działa trafiły w ubiegłym roku do amerykańskich zakładów BAE Systems w Hattiesburgu. Zebrane wtedy doświadczenia pozwoliły na przekazanie próbnego zlecenia do ośrodka remontowego wojsk lądowych w Anniston, który występuje jako podwykonawca BAE Systems, w umowie zawartej z wojskami lądowymi.

Próbne zlecenie dotyczy 2 uszkodzonych w walkach haubic i realizowane jest pod nadzorem pracowników producenta. Oprócz wymiany zniszczonych podzespołów, realizowana jest pełna inspekcja stanu działa oraz remont kluczowych podzespołów, w tym oporopowrotników i innych elementów hydraulicznych. Najpoważniejszym wyzwaniem technicznym przedsięwzięcia jest remontowanie elementów tytanowych.

W przypadku pozytywnej opinii specjalistów producenta, remonty haubic US Army zostaną w całości przeniesione do Anniston.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.