Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe zamówienie Q-Net

Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2012

QinetiQ North America otrzymała zamówienie US Army na 420 zestawów osłon siatkowych Q-Net przeciwko głowicom granatników przeciwpancernych, o wartości 11,7 mln USD.

Q-Net na M-ATV. Zestaw powstał we wspólnym programie QinetiQ North America, DARPA i US Office of Naval Research. System jest powszechnie stosowany, w tym dzięki umowom o licencyjnej produkcji. Jedna z nich pozwala WZM na doposażenie w dodatkową ochronę, pod nazwą RPGnet, Rosomaków wysyłanych do Afganistanu / Zdjęcie: QinetiQ

Umowa dotyczy 420 zestawów Q-Net, tyluż zestawów naprawczych oraz dodatkowych rur i mocowań. Zlecenie o wartości 11,7 mln USD na zostać wykonane do końca bieżącego roku.

W osłony siatkowe wyposażano już w przeszłości amerykańskie wozy typu HMMWV, RG-31, a ostatnio także M-ATV. W przedsięwzięciach tych QinetiQ North America występowała jednak wyłącznie jako poddostawca dla producentów opancerzonych pojazdów. Obecnie natomiast amerykańskie wojska lądowe zawarły bezpośrednie porozumienie, prawdopodobnie dla wyposażenia w dodatkowe osłony standardowych, wykorzystywanych operacyjnie wozów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.