Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zawieszenie lotów bsl Skylark I

Lotnictwo wojskowe, 02 czerwca 2012

Izrael zawiesił loty bsl Skylark I. Powodem jest samoczynne otwieranie się w locie poduszki powietrznej amortyzującej lądowanie bezzałogowca.

Zdjęcie: Elbit Systems

O zawieszeniu lotów bsl Skylark I donosi Flightglobal. Bezzałogowce produkowane przez Elbit Systems nie będą wykorzystywane operacyjnie, dopóki specjaliści wojska i wytwórni nie wyjaśnią przyczyny samoczynnego otwierania się w locie poduszki powietrznej amortyzującej lądowanie. Podejrzenia kierują się na układy elektroniczne, sterujące systemem lądowania. Być może jedno z urządzeń toru transmisji danych interferuje z nimi, powodując niepożądany efekt.

Problem dotyczy przede wszystkim bsl Skylark I pierwszych serii produkcyjnych. Elbit Systems zapowiada rozpoczęcie wkrótce produkcji dopracowanej wersji bsl Skylark. Modernizacja dotyczy przede wszystkim szyfrowania transmisji danych i zmiany sposobu kierowania grupą bezzałogowców z jednoczesną transmisją danych zwiadowczych ze wszystkich w czasie rzeczywistym. Bsl Skylark I są używane przede wszystkim do korygowania ognia artylerii.

Skylark bierze udział w przetargu na bsl dla Danii. Jego konkurentami są małe bezzałogowce amerykańskiego AeroVironment - Raven i Puma. Pierwotny kontrakt ma dotyczyć małej partii bsl. Po ich testach operacyjnych miałby zostać podpisany kontrakt na większą liczbę mini-bezzałogowców.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.