Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Vikramaditya wyszedł z portu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 08 czerwca 2012

Z kilkudniowym opóźnieniem rozpoczęły się próby morskie lotniskowca INS Vikramaditya, ex-rosyjskiego krążownika lotniczego Admirał Gorszkow. Testy zaplanowano na 120 dni.

Najważniejszą zmianą zewnętrzną jest powiększenie pokładu lotniczego i zabudowanie rampy startowej. Okręt może teraz przewozić na pokładzie 16-24 samolotów MiG-29K/KUB lub Harrier oraz ok. 10 śmigłowców Kamow Ka-28, Ka-31, względnie indyjskich HAL Dhruv / Zdjęcie: Siewmasz

Lotniskowiec INS Vikramditya, remontowany i modernizowany w rosyjskiej stoczni marynarki wojennej Siewmasz w Siewerodwińsku, opuścił dziś o 3:30 czasu moskiewskiego port i wypłynął na Morze Białe, rozpoczynając serię prób. Według The Hindu, powołującego się na dyrektora generalnego Siewmaszu, Andrieja Djachkowa, ich pierwsza tura będzie trwać 2-3 tygodnie.

Później okręt popłynie na Morze Barentsa, gdzie odbędą się testy z udziałem myśliwców pokładowych MiG 29K. Wykryte usterki będą usuwane w stoczniach w Siewerodwińsku i Murmańsku. Na pokładzie jednostki znajduje się mieszana, indyjsko-rosyjska załoga.

Próby rozpoczynają się z dwutygodniowym opóźnieniem ze względu na złe warunki pogodowe. Jak jednak podkreślił dyrektor generalny Siewmasz, jesteśmy przekonani, że uda nam się przekazać okręt 4 grudnia, w Dzień Marynarki Wojennej Indii.

The Hindu - odnosząc się do 2,3 mld USD, jaką Indie muszą zapłacić za modernizację Gorszkowa (zobacz: 2,33 mld USD za Gorszkowa) - podaje, że 25% tej kwoty, to koszt szkolenia załogi i personelu technicznego oraz budowy infrastruktury portowej, a 10% to koszt dodatkowych systemów, które zostały wskazane przez marynarkę wojenną Indii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.