Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory: Podwójny Protector

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 czerwca 2012

Kongsberg przedstawił na Eurosatory najnowszą wersję zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia Protector, który łączy wkm lub granatnik z karabinem maszynowym kal. 7,62 mm.

Protector DRWS w konfiguracji kanadyjskiej z 40-mm granatnikiem maszynowym HK GMG oraz 7,62-mm karabinem maszynowym FN MAG

Standardowy moduł jest uzbrojony w wielkokalibrowy karabin maszynowy lub granatnik maszynowy kal. 40 mm. W najnowszej wersji zestaw otrzymał dodatkowy 7,62-mm karabin maszynowy. Elementy opto-elektroniczne, takie jak kamera termowizyjna czy dalmierz laserowy, są tożsame z dotychczas stosowanymi.

Obok stoiska Kongsberga Protector DRWS prezentowany był również na stoisku BAE Systems, na demonstratorze CV-90 / Zdjęcia: Paweł K. Malicki

Nowością jest również zdublowane stanowisko operatora modułem: przygotowane zostały dwa pulpity sterujące z manipulatorem, dla działonowego i dowódcy wozu. Moduł nazwany Protector TAPV DRWS, skonstruowany został według wymagań kanadyjskich sił zbrojnych dla średniego wozu opancerzonego, określonego jako TAPV (Tactical Armoured Patrol Vehicles). W wyniku przetargu Kanadyjczycy wybrali propozycję Textrona, opartą o M1117 Guardian ASV.


Drukuj Góra