Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakupy bsl od AeroVironment

Wojska lądowe, 14 czerwca 2012

W ciągu kilku ostatnich dni Szwecja i Dania zamówiły kilkanaście zestawów małych bsl Puma AE i Wasp.

Bsl Wasp wykorzystywany przez amerykańskiego żołnierza. Bezzałogowce AeroVironment trafiły już do USA, Australii, Czech, Estonii, Francji, Włoch, Libanu, Holandii, Norwegii, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Hiszpanii, Tajlandii, Ugandy i Wielkiej Brytanii / Zdjęcie: AeroVironment

Podpisany 11 czerwca kontrakt ze Szwedami obejmuje 12 zestawów bsl Puma AE i Wasp AE, panele kontrolne oraz usługi szkoleniowe i wsparcia logistycznego. Zarówno producent, jak i kupujący, szwedzki inspektorat zamówień wojskowych Försvarets Materielverk, nie informują o wartości umowy.

Szczegóły zawartego dzień później porozumienia z Duńczykami nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo jedynie, że Kopenhaga kupiła bsl Puma za 9,6 mln USD.

Bsl Puma AE i Wasp są przeznaczone do misji zwiadowczych w różnych warunkach pogodowych. Puma AE ma wymuszony możliwościami sprzętu łączności zasięg 15 km, mogąc pozostawać w powietrzu przez 2 h, przy prędkości do 85 km/h. Ma masę niecałych 6 kg. Mniejszy Wasp może operować w powietrzu przez 45 min., w promieniu 5 km, przy prędkości 65 km/h. Ma masę zaledwie 430 g. Oba typy wykorzystują jeden panel operatora, który może jednocześnie kontrolować kilka bsl.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.