Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tarcza dla Delhi i Bombaju

Strategia i polityka, 25 czerwca 2012

Delhi i Bombaj zostały wytypowane przez wojsko jako miasta chronione systemami antyrakietowymi. Program oczekuje już tylko na akceptację Rządowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa.

Izraelski radar Green Pine był bazą dla powstania indyjskiego radaru Swordfish, wykorzystywanego w systemie antyrakietowym Indii. Program badawczo-rozwojowy, związany ze stworzeniem całego systemu ma wartość ponad mld USD / Zdjęcie: IAI

Instalacja wyrzutni pocisków rakietowych PAD-1 w Delhi i Bombaju jest pierwszą fazą budowy indyjskiej tarczy antyrakietowej, tworzonej przez DRDO (Defence Research and Development Organisation). Dyrektor instytucji, VK Saraswat powiedział w wywiadzie dla New Delhi, że zestawy PAD-1 przeszły już 6 udanych zniszczenia nadlatujących pocisków balistycznych o zasięgu do 2000 km (zobacz: Test indyjskiej antyrakiety). W związku z tym mogą być one rozmieszczone w wymienionych miastach. Według Saraswata system PAD-1 jest w pełni zautomatyzowany. A ingerencja człowieka będzie wymagana tylko przy przerwaniu misji.

Wdrożenie II fazy programu przewidziane jest do 2016. Wtedy indyjskie stacje radiolokacyjne i pociski powinny zostać przystosowane do zwalczania pocisków balistycznych o zasięgu do 5000 km.

Indie przy budowie narodowej systemu obrony antybalistycznej korzystają z technologicznego wsparcia Izraela, który m. in. dostarczył 2 stacje radarowe Green Pine. Na ich bazie powstał radar dalekiego zasięgu Swordfish, który Hindusi musieli opracować sami, ze względu na sprzeciw USA. W 2002 Waszyngton storpedował próby sprzedaży przez Tel Awiw całego systemu Arrow, który powstał przy głównym udziale USA.

Sytuacja ta może się jednak zmienić. Na początku bieżącego roku USA zaproponowały Indiom współpracę przy budowie systemu antyrakietowego (zobacz: Amerykańska tarcza w Indiach?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.