Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Leopardy dla Indonezji nie z Holandii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 lipca 2012

Indonezja zrezygnowała z nabycia 100 używanych czołgów Leopard 2A6 z Holandii. W zamian wybrano podobną z Niemiec.

Indonezja planowała odkupienie od Holandii 100 używanych czołgów Leopard 2A6. Specjaliści przeprowadzili inspekcję i uznali ich stan za zadowalający. Na zakup przeznaczono 280 mln USD. Transakcja natrafiła jednak na problemy w parlamencie holenderskim. Od 9 miesięcy nie chciał on zaakceptować sprzedaży z powodu wątpliwości ugrupowań lewicowych dotyczących przestrzegania praw człowieka w Indonezji (do 1945 kolonii holenderskiej). Dżakarta postanowiła więc zrezygnować z transakcji. O decyzji poinformował wiceminister obrony Sjafrie Sjamsoeddin.

Zaoszczędzone środki mają zostać przeznaczone na zakup 100 Leopardów 2A6 od Niemiec za zbliżoną kwotę. Ich dostawy mają rozpocząć się już w październiku 2012. Wtedy do Indonezji ma trafić 15 czołgów. Dostawy wszystkich stu czołgów miałyby zakończyć się w ciągu 2 lat. Plan przewiduje, że 50 kupowanych czołgów będzie w wersji 2A6, a 50 w wersji 2A4. Te ostatnie zostaną zmodernizowane do standardu 2A6.

Zakup czołgów Leopard jest częścią indonezyjskiego planu modernizacji sił zbrojnych w latach 2010-2014. Rząd przeznaczył na jego realizację 99 bln rupii (10,5 mld USD).


Drukuj Góra