Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skrzydlata Polska ma 82 lata

Lotnictwo cywilne, 10 lipca 2012

Dzisiaj mijają 82 lata od ukazania się pierwszego numeru najbardziej zasłużonego i rozpoznawalnego w Polsce miesięcznika lotniczego Skrzydlata Polska.

Pierwszy numer Skrzydlatej Polski ukazał się w nakładzie 4,5 tys. egz. i miał 28 stron

Skrzydlata Polska od 82 lat relacjonuje wszystkie ważne wydarzenia dla lotniczego świata, niezmiennie poruszając jego najważniejsze problemy. Sama weszła w ten sposób do historii polskiego lotnictwa.

Idea pisma powstała sześć lat wcześniej w 1924, kiedy Jerzy Osiński, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego i członek Polskiego Lotniczego Związku Młodzieży, rozpoczął wydawanie i redagowanie miesięcznika lotniczego Młody Lotnik. Jerzy Osiński jest również autorem hasła akademicy na lotnisko, mobilizującego tysiące młodych ludzi. Z jego inicjatywy i przy pomocy miesięcznika powstały w Polsce liczne akademickie ośrodki lotnicze, które przeobraziły się później w aerokluby.

1 stycznia 1930 Młody Lotnik przejął wydawany i redagowany przez Śląski Klubu Lotniczy miesięcznik Pilot. W ramach porozumienia postanowiono, że z połączenia dwóch tytułów powstanie nowy miesięcznik Skrzydlata Polska, a w podtytule Dawniej Młody Lotnik.

Ostatni numer 8(180) pisma przed wybuchem II wojny światowej ukazał się w sierpniu 1939. Po wojnie pierwszy numer wznowiono już w maju 1945. Później jedyne przerwy w wydawaniu objęły okres stanu wojennego (od grudnia 1981 do maja 1982) oraz lata 1991-1993. Od tego czasu ten zasłużony miesięcznik lotniczy ukazuje się niezmiennie każdego miesiąca.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.