Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

C295 z Marte Mk2/S

Lotnictwo wojskowe, 11 lipca 2012

Airbus Miliatry poinformował dzisiaj o przeprowadzeniu próbnego lotu z testowym pociskiem przeciwokrętowym MBDA Matre Mk2/S.

C295 w czasie testu. Doskonale widoczny pomalowany na czerwono pocisk. Matre Mk2/S jest przeznaczony przede wszystkim dla śmigłowców. Zasięg lotu wynosi kilkadziesiąt km, a masa głowicy (ok. 55 kg) pozwala na skuteczne atakowanie mniejszych okrętów. W przypadku większych jednostek można liczyć wyłącznie na ich uszkodzenie / Zdjęcie: Airbus Military

Integracja hiszpańskiego samolotu i włoskiego pocisku realizowana jest w ramach rozwoju morskiej wersji C295. Do tej pory z samolotem zintegrowano torpedy Mk46 przeznaczone do atakowania okrętów podwodnych.

Ostatnia próba polegała na zebraniu danych o zachowaniu się samolotu z podczepionym na podskrzydłowym węźle uzbrojenia pociskiem o masie 310 kg i długości 3,85 m. Według producenta, test wypadł pomyślnie. W najbliższym czasie odbędą się kolejne loty, których celem będzie określenie granicznych warunków lotu z Matre Mk2/S. Dopiero później zaplanowano próbne odpalenia.

Do tej pory włoskie pociski zintegrowano ze morskimi odmianami śmigłowców AW101 i NH90.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.