Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test SCALP Naval

Marynarka wojenna, 13 lipca 2012

Francuska agencja zamówień wojskowych DGA poinformowała wczoraj o przeprowadzeniu 9 lipca udanej próby pocisku samosterującego SCALP przeznaczonego dla okrętów uderzeniowych.

Moment wystrzelenia i uderzenia w cel francuskiego pocisku / Zdjęcie: DGA

Próba została przeprowadzona na poligonie rakietowym DGA w Biscarrosse. Był to już 3. test odpalenia pocisku z pionowej wyrzutni Sylver 70, które będą instalowane na fregatach typu FREMM (pierwszy odbył się w maju 2010). Teraz jednak wykorzystano kompletny zestaw, który w pełni odwzorowuje system pokładowy. Według zapewnień przedstawicieli DGA, próba zakończyła się sukcesem.

Missile de croisière naval (MdCN) - znany także pod wcześniejszą nazwą SCALP Naval - jest morską odmianą lotniczego pocisku MBDA SCAPL/Storm Shadow, który powstał w wyniku francusko-brytyjskiej współpracy. MdCN jest europejskim odpowiednikiem amerykańskich Tomahawków, o zasięgu ok. tysiąca km i masie głowicy bojowej rzędu 450 kg.

MdCN mają zostać wprowadzone na pokłady francuskich fregat w 2014. Odmiana przystosowana do odpalania z wyrzutni torpedowych kalibru 533 będzie dostarczana dla okrętów podwodnych typu Barracuda (Postępy budowy Barracudy, 2011-12-20), począwszy od 2017.


Drukuj Góra