Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Mi-17 dla Afganistanu via USA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lipca 2012

Pentagon zlecił Rosoboronexportowi dostarczenie dodatkowej partii 10 śmigłowców Mi-17 dla wojsk lotniczych Afganistanu. Śmigłowce mają trafić do odbiorcy do końca 2016.

Zdjęcie: US Army

Pomimo protestów w Kongresie USA, oskarżeń o wysyłanie broni do Syrii oraz doniesień o opóźnionych dostawach i przekroczeniu kosztów, Pentagon zamówił w Rosji kolejne Mi-17 dla afgańskich sił bezpieczeństwa. Ogłoszenie opublikowano na jego stronie internetowej.

Liczba zamówionych w Rosji śmigłowców różni się od zawartej w planach przedstawionych do akceptacji Kongresu USA. Miesiąc temu Pentagon informował o zamiarze zakupu od Rosoboronexportu 12 Mi-17W5 dla Afganistanu za 217,5 mln USD.

Obecne zamówienie jest aneksem do umowy zawartej w maju 2011 na dostarczenie przez Rosoboronexport wojskom lotniczym Afganistanu 21 śmigłowców Mi-17W5 (V5) (zobacz: 21 Mi-17 dla Afganistanu, 2011-05-30). Pentagon w Rosji zamawia również amunicję dla afgańskich sił bezpieczeństwa (zobacz: Pentagon kupuje rosyjską amunicję, 2012-06-19).

Do tej pory Afgańczycy posiadają ok. 70 śmigłowców Mi-8 i Mi-17 oraz 9 transportowo bojowych Mi-35.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.